ПОЇЗДКА ДО ПОЛЬЩІ

У рамках умови про співпрацю між школами України та Польщі 15-17 грудня 2017 року делегація з Тучинського навчально-реабілітаційного центру відвідала сусідню країну. Спочатку наша делегація вирушила до міста, яке називають столицею східної Польщі, старовинного Любліна. Це місто вразило не лише своєю 700-літньою історією, Історичною спадщиною, переплетенням народів, культур і релігій, а й чарівною атмосферою, яку вдалося відчути завдяки привітному й дружелюбному гідові.

Наступним пунктом призначення групи стало місто, яке по праву називають Меккою митців – надзвичайний, вражаючий та незабутній Казімеж- Дольний. Це місто, розташоване на берегах Вісли, захопило з першого погляду своїми історичними пам’ятками, фантастичними панорамними краєвидами та особливою аурою. Представникам нашої делегації вдалося відвідати руїни королівського замку XIV ст.,. піднятися на кам’яну оборонну вежу 2-ї половини ХНІ ст. та гору Трьох Хрестів, побувати на площі Ринок, яка в цей день перетворилася на Різдвяний ярмарок та манила смачними наїдками, казковими новорічними прикрасами та іншими чудовими виробами польських майстрів. Польські колеги із задоволенням частували нас традиційними святковими стравами та напоями. Надзвичайно приємним сюрпризом стала зустріч Святим Миколаєм. Він привітав усіх зі святом, побажав усього найкращого та роздав подарунки. Такою ми мали унікальну можливість відвідати у Казімежі польську школу XXI ст., яка вразила своєю функціональністю, технічним забезпеченням та пристосованістю до потреб дітей.

В останній день нашої подорожі приїхали до міста, яке поляки вважають одним із ‘‘семи чудес Польщі’ історична частина якого “Старе місто Замости” занесена в світову спадщину ЮНЕСКО. Ми мали можливість оглянути фортечні мури та залишки фортифікаційних будівель Замостя, які неодноразово рятували місто під час середньовічних воєн, площу Великий ринок, на якій розташовані чудова Ратуша старого міста та прекрасний архітектурний ансамбль будинків в стилі Ренесанс, Соляний і Водяний ринки, які розташувались перпендикулярно до головної вулиці, а також костел. Усі ці пам’ятки дуже колоритні та виконані в таких цікавих і гарних архітектурних рішеннях, що від них захоплює дух.

Три дні  казкової подорожі промайнули дуже швидко. Не вистачає слів, щоб описати усі ті емоції та враження, які отримали перебуваючи у Польщі. Ця країна вразила нас своєю історичною спадщиною, дивовижними архітектурними пам’ятками, чудовими краєвидами та надзвичайно добрими, щирими й дружелюбними людьми, які назавжди стали нашими друзями. Досвід, який наша делегація отримала під час цієї поїздки від польських освітян – безцінний. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю й чекаємо з нетерпінням наступних зустрічей.

Польща назавжди залишиться в наших серцях, але поки вона займає там лише маленьку частинку, не лише тому, що там вже займає свою левову долю Україна, але й тому, що ми побачили ще так мало, а це привід, щоб повернутися, адже наші серця безмежні і місця в них  ще багато.

This entry was posted in Без рубрики. Bookmark the permalink.

Comments are closed.